Slapende rekening: geld weg?Slapende rekening: geld weg?Slapende rekening: geld weg?Slapende rekening: geld weg?
  • Home
  • Waarom E&P
  • Diensten
    • Accountancy
      • Opstellen accountantsverklaringen
      • Deponeren jaarrekening
      • Opstellen liquiditeitsbegroting
      • Opstellen tussentijdse financiële overzichten
      • Samenstellen van jaarrekeningen
      • Verzorgen financiële administratie
    • Aangifte doen
      • Verzorgen en aanvragen van toeslagen
      • Aangiften dividendbelasting, schenking- en erfbelasting
      • Aangifte inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting
      • Aangifte omzetbelasting
    • Bedrijfsadvies
      • Advies bij ondernemingsplan
      • MKB advies
      • Automatiserings advies
      • Kredietbemiddeling
      • Subsidie advies
      • Investeringsadvies
    • Belastingadvies
      • Meewerkende echtgenoot en/of kinderen
      • Opstellen van een schenkingsplan
      • Middeling
      • Bedrijfsovername of bedrijfsbeëindiging
      • Auto van de zaak of privé
      • Omzetting van uw bv naar een eenmanszaak of vof
      • Uw eenmanszaak of vof omzetten naar een bv
    • Salarisadministratie
      • Opstellen van kostenoverzichten en prognoses
      • Volgen van cao-bepalingen en/of branchevoorschriften
      • Verzorgen van de periodieke salarisadministratie
    • Personeelsbeleid
      • Advisering en opstellen van arbeidsovereenkomsten
      • Advisering en beheer van arbo- en verzuimbeleid
      • Begeleiding ontslagzaken
      • Advisering sociale wetgeving en arbeidsrecht
      • Advisering en opstellen personeel- en organisatiebeleid
    • Overstapservice
  • Offerte
  • Nieuws
  • Team
  • Vacatures
  • Kennisbank
    • Informatiebrochures
  • Contact
024 - 3600010
✕
  • Home
  • Nieuws
  • Nieuws
  • Slapende rekening: geld weg?

Slapende rekening: geld weg?

mei 21, 2021
rp1vfvfo slapende rekening na overlijden geld weg

rp1vfvfo slapende rekening na overlijden geld weg

Wat gebeurt er met een bankrekening die lange tijd niet is gebruikt en waarbij er ook geen contact meer is tussen de bank en de rekeninghouder? Dit kan komen doordat rekeninghouders hun verhuizing niet aan de bank doorgeven, rekeninghouders de rekening simpelweg vergeten, of omdat de erfgenamen niet weten dat de overledene een rekening bij de bank heeft. Vervallen dergelijke tegoeden aan de bank?

Bank zoekt rekeninghouder
In geval van een inactieve rekening proberen banken in het kader van hun zorgplicht de rekeninghouder te traceren.

Als deze zoektocht niets oplevert en het tegoed op de rekening wordt gedurende twintig jaar niet opgeëist door de rekeninghouder of in het geval van overlijden door diens erfgenamen, dan verkrijgt de bank dat tegoed door het verstrijken van de algemene verjaringstermijn van twintig jaar. In de praktijk maken banken hier geen aanspraak op en laten ze de tegoeden staan. Wanneer de rekeninghouder of erfgenaam van de rekeninghouder kan aantonen dat de rekening hem of haar toebehoort, keren banken ook na twintig jaar de tegoeden uit.

Rekeninghouder overleden
Blijkt uit de zoektocht van de bank meteen al dat de rekeninghouder (vermoedelijk) is overleden en komt de bank niet in contact met de erfgenamen of is niet bekend of er erfgenamen zijn, dan is de situatie anders. In dat geval komen de gelden op het moment van overlijden toe aan de Staat. Rechthebbenden kunnen gedurende twintig jaar nadat de nalatenschap is opengevallen aanspraak maken op de gelden.

Convenant onbeheerde nalatenschappen
Overheid en banken werken aan een convenant over deze problematiek dat vermoedelijk dit jaar wordt getekend. Bankrekeningen met meer dan 8.000 euro van mensen van wie wordt aangenomen dat zij zijn overleden, omdat zij volgens het systeem 115 jaar of ouder zouden zijn, worden door de bank aangemeld bij het Rijksvastgoedbedrijf (RVB). Dit geldt ook voor bankrekeningen waarvan duidelijk is geworden dat de rekeninghouder is overleden en waar niet van bekend is of er erfgenamen zijn of waarvan de bank de erfgenamen niet kan bereiken. Het RVB gaat vervolgens op zoek naar (eventuele) erfgenamen. Het RVB kan hierbij gebruik maken van het Centraal Testamentenregister, de Basisregistratie Personen of (extern) onderzoek. Vervolgens wordt het geld ofwel uitgekeerd aan de erfgenamen ofwel de tegoeden komen  toe aan de Staat.

Tip: Erfgenamen die willen weten of een overleden familielid nog ergens een tegoed bij een bank heeft staan, kunnen terecht bij het digitale Loket Slapende tegoeden van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). 

Gerelateerde artikelen

Ontslag statutair directeur
maart 24, 2023

Ontslag statutair directeur


Lees meer
Liquide middelen ondernemingsvermogen of Box 3
maart 24, 2023

Liquide middelen: ondernemingsvermogen of Box 3?


Lees meer
Ziekmelding werkgever haalt auto van de zaak op
maart 24, 2023

Ziekmelding: werkgever haalt auto van de zaak op


Lees meer
Ondernemers met achterstand coronabelastingschuld
maart 24, 2023

Ondernemers met achterstand coronabelastingschuld


Lees meer

Cliënt Online

client online portal

Support op afstand

Informatie & Service

Vacatures
Brochures
MKB accountant
ZZP boekhouder
Verzorgingsgebied
Klachten & service

Aangesloten bij

Register Belasting Adviseurs

NBA Accountant

Contactgegevens

Hatertseweg 138
6533 AS NIJMEGEN
Tel: 024 3600010
info@eijkhoutenpartners.nl

KVK: 09138335
BTW: NL.8128.05.999.B.01

Disclaimer
Algemene voorwaarden
Privacyverklaring
© www.eijkhoutenpartners.nl
website door Premium Online
    024 - 3600010
      We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat wij u de best mogelijke ervaring op onze website kunnen aanbieden. Als u doorgaat met het gebruiken van de site, gaan we er vanuit dat u hiermee instemt.AccepterenPrivacybeleid